Son Dakika

Ali Osman Akat dünyaca ünlü Hollywood yıldızını dolandırmış. Kolombiya’dan İstanbul’a kargo ile gönderilen kokain nedeniyle tutuklanmıştı

Türk-Amerikan İşadamları Derneği’nin daveti sebebiyle Türkiye’ye gelen Ali Osman Akat Seagal’e anlaştığı parayı ödemedi. Seagal, derneğin sponsor olduğu filmde oynamadı ve Erdoğan ile randevusu olmasına rağmen Türkiye’den ayrıldı.

Birgün’den Timur Soykan’ın haberine göre Seagal’i (ortada) İstanbul Havalimanı’nda Ali Bayramoğlu (solda) ve Ali Osman Akat (soldan ikinci) karşılamıştı.

Eski Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanı ve L’Actone Holding’in sahibi Ali Osman Akat’ın, Kolombiya’dan İstanbul’a kargo ile gönderilen 111 kiloluk paketlerdeki kokain nedeniyle tutuklandığı ortaya çıkmıştı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Başbakan Binali Yıldırım ile fotoğrafları olan Ali Osman Akat’ın tutuklandığı 4 ay boyunca medyaya sızmamıştı. Hiçbir kurum tarafından açıklama yapılmaması da operasyonun talimatla gizlendiği yorumlarına neden olmuştu.

Ali Osman Akat’ın albümünde sadece AKP’nin yönetim kadrosuyla fotoğrafı yoktu. Bir döneme damga vuran dövüş sanatları ustası, Hollywood yıldızı Steven Seagal ile fotoğrafları da çok dikkat çekiciydi. Steven Seagal, 28 Haziran 2019’da Türk Amerikan İşadamları Derneği ve Amerikan Ticaret Odası Türkiye’nin (TABA-AmCham) davetlisi olarak İstanbul’a gelmişti.

Havalimanında basın ordusu objektiflerini doğrultmuşken yanında TABA-AmCham’ın Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Bayramoğlu ile TABA-AmCham Genel Başkanı Ali Osman Akat vardı.

Medyanın ilgisini reklama çeviren Ali Osman Akat, ünlü aktörle şirketi L’Actone markası önünde de fotoğraflar çektirmişti.

Ali Osman Akat, kendi markası önünde Steven Seagal ile poz vererek bol bol reklam yapmıştı.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞECEKTİ

Eski AKP Rize milletvekili ve eski MÜSİAD Genel Başkanı Ali Bayramoğlu İstanbul Havalimanı’nda yaptığı açıklamada Seagal’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la da görüşmesinin planlandığı söyledi.

Rusya Başkanı Putin’in yakın dostu olan Seagal, Rus vatandaşı olmuş ve Rus yardım kuruluşlarının elçiliğini de yapıyordu.

TABA-AmCham’ın sponsorluğunu yaptığı ve yönetmen Ömer Sarıkaya’nın çekeceği ‘Aylan Bebek’ filminde küçük bir rolünün olması planlanmıştı.

Ancak öyle olmadı.

PARA AZ AMA İNATLAŞMAYA DÖNÜŞTÜ

2 Eylül 2015’te Yunanistan’a geçmek istedikleri botun batması sonucu cansız bedeni Bodrum’da sahile vuran Aylan Kurdi ve ailesinin yaşadıklarını anlatan filmi çeken Ömer Sarıkaya şu iddialarda bulundu:

“Ali Osman Akat ile 2018 yılında tanıştım. TABA-AmCham, Aylan Bebek filmime sponsor olacaktı. Suudi Arabistan’ın kültür sanat başdanışmanı olan George Edde’yi tanıyorum. Onun bağlantısı sayesinde Steven Seagal ile temasa geçtik. Filmde küçük bir rol almasının etkili olacağını düşünmüştük. Seagal ile görüşüldü. Ali Osman Akat, 30 bin dolar verecekti. İstanbul’da havalimanında paranın olduğu zarfın teslim edileceği söylenmişti. Ancak Ali Osman Akat parayı vermedi. Seagal çok kızdı, öfkeden deliye döndü.”

Ömer Sarıkaya’nın anlatımlarına göre; adı geçen kişiler için düşük bir miktar olan bu para inatlaşmaya dönüşmüştü.

BODRUM’DA GERGİN ZAMANLAR

Steven Seagal, İstanbul’dan 30 Haziran 2019 günü Bodrum’a gitmişti. Daha sonra Sedat Peker’in ifşalarıyla çöküldüğü ortaya çıkan Paramount Otel’in davetlisiydi. Onu havalimanında karşılayanlar arasında Paramount Otel’e çöktüğü iddia edilen Cihan Ekşioğlu da vardı. Tabii ki Ali Osman Akat da yanlarındaydı.

Steven Seagal, Paramount Otel’de buraya çöktüğü iddia edilen Cihan Ekşioğlu’nun (ortada) misafiriydi. Ali Osman Akat da yanlarındaydı.

O dönemde çıkan haberlerde Seagal’in ayrıca Aylan Bebek filmin çekimleri için Bodrum’a geldiği, onu havalimanında karşılayanlar arasında yönetmen Ömer Sarıkaya’nın da olduğu anlatılıyordu.

Haberlerde Seagal’in basın mensuplarının uzaklaştırılmasından sonra VIP salonundan çıktığı, Paramount Otel’de görüntü alınmasını da istemediği yazılmıştı.

Paramount Otel’in daveti için Seagal’in ne kadar para aldığı bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu