Son Dakika

Berat Albayrak’ın gözleri ışıl ışıl olacak… Gelecek Partisi’nden Nureddin Nebati videosu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati katıldığı bir TV programında Kur Korumalı Mevduat (KKM) sistemine ilişkin açıklamalar yapmış ve vatandaşların Türk Lirası’na güvenmesini söyleyerek,  “Türk Lirası en zayıf durumunda. Gideceği bir yer yok. Vatandaş rahat etsin” ifadeleri tepki çekmişti.

Gelecek Partisi sosyal medya hesabından, Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’nin sözlerini ve Türk ekonomisinin durumunu eleştiren bir video paylaştı.

Videoda Bakan Nureddin Nebati’nin “Dünya Türk ekonomisini izliyor” sözlerinin ardından Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan’ın “Türk ekonomi modelini dünya izliyor, dünyanın gözü burada. Ama maalesef şu açıdan burada: ‘Bak yanlış iş yaparsanız Türkiye gibi para politikasında iflas edersiniz’ diye bakıyor dünya… Berat Albayrak’a haksızlık yaptım. Ekonomi konusunda ondan daha zayıf bir bakanın geleceğini düşünmemiştim” ifadeleri yer aldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati göreve geldiğinde katıldığı canlı yayında ekonomi ile ilgili bir soruya ‘Gözlerime bakar mısınız? Ne görüyorsunuz? Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır’ sözleriyle gündem olmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu