Son Dakika

Berat Albayrak’tan Erdoğan’ı kızdıracak geri dönüş hamlesi

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden ayrılmasının ardından yeniden geri döneceği yönünde iddialarla ismi gündeme gelen Berat Albayrak son hamlesi ortaya çıktı.

Gündemin yorumlandığı Kazançlı Haber TV’deki 25. Saat programında Kübra Çelebi, Albayrak’ın AKP içerisinde 50’ye yakın milletvekili ile temasa geçtiğini söyledi.

Çelebi, sözlerinin devamında, “Bu bir harekete geçme adımı olarak değerlendiriliyor AKP içerisinde.

Söz konusu milletvekillerinin önümüzdeki dönem için yine aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan isimler olduğunu öğrendim.” şeklinde konuştu.

Çelebi’nin aktardığı bu kulis üzerine programın diğer yorumcusu gazeteci yazar Fatih Ergin ise, bir başka dikkat çeken iddiayı gündeme getirdi.

Ergin, son dönemde AKP içerisinde gerginliklerin arttığını ve üst düzey isimlerin kamu oyun önünde kavga ettiğine dikkati çekerek şunları söyledi:

“Benim edindiğim bilgi ise; Süleyman Soylu’nun görevden alınması için Albayrak’ın sürekli çalışmalar yaptığı yönünde. Albayrak’ın 50’ye yakın milletvekili ile temasa geçtiyse, Soylu’ya karşı milletvekilleri içerisinde de bir etki alanı oluşturmaya çalıştığını söyleyebiliriz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu