Son Dakika

En uzun koronavirüs vakası tespit edildi: Tam 505 gün boyunca koronayla mücadele etti

NTV’nin haberine göre; İngiltere’de yaşayan bir kişinin 505 gün boyunca korona ile mücadele ettiğinin açıklanması dikkat çekti.

İsmi açıklanmayan kişinin 2020 yılının başlarında Covid-19’a yakalandığı, daha sonra 16 aydan fazla bir süre virüs ile mücadele ederek hayatını kaybettiği ifade edildi.

505 gün boyunca yapılan 50 testin tamamının pozitif çıktığını belirten doktorlar ise, söz konusu kişinin kayıtlara geçen en uzun corona virüs vakası olduğuna inandıklarını dile getirdi.

King’s College London ve Londra Guy’s and St Thomas Hastanesi’ndeki doktorlar yaptıkları açıklamada, söz konusu hastanın bağışıklık sisteminin tamamen çöktüğünü belirtirken, yapılan analizlerde hastada kalıcı enfeksiyon meydana geldiğini vurguladı.

Yaşanan durumun uzun Covid’den farklı olduğunu aktaran Dr. Luke Blagdon Snell, durumu Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Kongresi’nde anlatacağını ifade etti.

Snell, “Hastaya yapılan sürüntü testlerinin her biri, her defasında pozitif çıktı. Hastanın testi hiçbir zaman negatif çıkmadı. Bu durumun sürekli bir enfeksiyon olduğunu söyleyebilirim” diye konuştu.’de…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu