Son Dakika

Google Arama için beklenen dev özellik. Sadece o şehirler için geçerli

shiftdelete.net’ten Helin Patacı’nın haberine göre; popüler arama motoru Google, yeni özelliği ile gerçekleri gözler önüne serdi. Google, artık ABD şehirlerindeki hava kalite değerinin kaç derece olduğunu gösterecek ve yorumlayacak.

Google, yakın zamanda arama geçmişinin son 15 dakikasını silme, çoklu arama özelliği gibi kullanışlı fonksiyonlar de getirmişti. Peki, yeni hava kalitesi şimdilik nerelerde ölçülecek ve detayları neler? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

RENKLERLE GÖSTERECEK

Arama motoru Google, şehirlerin 0 ila 400 arasında değişen hava kalite değerlerini gösterecek. Hava kalitesi, yeşilden mora doğru haritanın altında yer alan bir şerit çubuğu ile belirlenecek. Google, sayıların yanında ayrıca hava kalitesinin iyi mi yoksa tehlikeli durumda olduğunu da yorumlayacak.

Firma, bu fonksiyonu ilk olarak Hindistan’da kullanıma sundu daha sonra ise Avusturya ve Brooklyn’e de getirdi. Özellik, şu anda ABD’de hem mobil hem de masaüstü sürümlerinde mevcut. Şehirlerin hava kalitesini ölçmek için konum açık bir şekilde şehrin ismi ve hava kalitesi yazarak sonuçlara ulaşmak mümkün. Mesela Brooklyn’de ölçülen hava kalitesi, 27 derece ve iyi olarak sonuçlandı.

Google sözcüsü yeni fonksiyon ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Google’a geldiklerinde insanları yararlı bilgilerle buluşturmanın yeni yolları üzerinde her zaman çalışıyoruz. Bir dizi sürdürülebilirlik ve çevresel konu hakkında güvenilir bilgileri kolayca erişilebilir hale getirmenin yollarını keşfetmeye devam ediyoruz ve yakında bu alanda daha fazlasını paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Google Arama’nın yeni özelliği şimdilik başka ülke ve şehirlerde mevcut değil. Fakat yakın zamanda diğer ülke ve şehirler için de kullanıma açılması bekleniyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu