Son Dakika

Hüsamettin Cindoruk yeni partisini açıkladı. Var mı diyeceğiniz diyerek duyurdu!

Türk siyasetinin efsane isimlerinden, bir dönem TBMM başkanlığı da yapan Demokrat Partili Hüsamettin Cindoruk dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Basın Konseyi’nin 35. yıl dönümü kutlamasında “Onur Ödülü” alan Cindoruk  Basın Konseyinin kendisine bir onur bağışladığını belirterek teşekkürlerini sundu.

CİNDORUK YENİ PARTİSİNİ AÇIKLADI

Gerçek Gündem’in haberine göre, konuşmasında CHP’nin ve genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu‘nun gayretlerini takdir ettiğini söyleyen Cindoruk, “Bugün CHP benim de partimdir var mı diyeceğiniz. Cumhuriyet Halk Partisi benim fikirlerimi savunuyorsa, benim düşüncelerimi savunuyorsa, benim hayal kırıklıklarımı gidermek istiyorsa, Türkiye Cumhuriyeti’ni tekrar teşhis etmek istiyorsa o benim partimdir artık mesele budur” dedi. 

Basın Konseyi’nin 35. yıl dönümünde konuşan, Cindoruk, şöyle devam etti:

“Gelin görün ki Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak bizim görevimizdir. Gelinen noktada Türkiye Cumhuriyeti’ni müdafaa etmek durumuna düştük. Cumhuriyeti müdafaa etmek demek değerlerini müdafaa etmek demektir. İçi boşaltılmış bir cumhuriyet olur mu?

Zaman içinde üyesi olduğumuz Avrupa Konseyi gibi NATO gibi ya da üye namzeti olduğumuz Avrupa Birliği gibi ülkelerle bağlantımız kesildi. Bunun sonu nedir? Bağlantısız devlet olmaktır. Bağlantısız bir devletin dünya şartları içerisinde fazla yaşama şansı olmaz.”

“KABİNE DİYE BİR ORGAN YOK”

Deneyimli siyasetçi Cindoruk, bugün devletin boşluğa düştüğünü söyleyerek,  “Devletin organları kaybolmuştur. O hale gelmiştir ki kabinede Anayasa’da yer almayan çakma bir organ çıkarılmıştır. Kabinenin Anayasa’da yeri var mı? Kabine toplanıyor, karar alıyor. Bana kabinenin adresini bir verin. Ben oraya gidip bir konuşma yapayım. Kabine diye bir organ yok o bir boşluk doldurmadır. Neyi dolduruyorsunuz. Bakanlar kurulunu, başbakanı, icra heyetini…” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu