Son Dakika

İsmail Kartal şampiyonluk kadrosunu Ali Koç’a verdi! Bakın neler istedi

Fenerbahçe’de teknik direktör İsmail Kartal, gelecek sezonla ilgili raporunu Başkan Ali Koç’a sundu. Kartal, transfer planını önümüzdeki sene uygulanacak 7+4 sistemine göre düzenledi.

Ajansspor’da yer alan habere göre; Kartal öncelikli olarak savunmaya iyi bir yerli savunma oyuncusunun daha alınması gerektiğini yönetime iletti.

Serdar Aziz ile mutlaka sözleşmenin imzalanması gerektiğini belirten Kartal, “Forvet arkası ve kenarda oynatılabileceği kaliteli yerli oyuncular ile takıma takviye yapılmalı” dedi.

İsmail Kartal ayrıca raporunda önemli bazı detayları tek tek yönetime aktardı.

Kartal, “Altay Bayındır takımın 1 numaralı kalecisi olacak ama yanına mutlaka tartışmasız yerli bir kaleci takviyesi yapılmalı. Sinan Bolat başta olmak üzere bazı isimlerle temasa geçilmeli. Gol yollarında büyük sıkıntı yaşanıyor. Takıma tartışmasız bir santrfor alınmalı. Sağ bek ve sol bek ihtiyacı her sezon takımda en büyük eksik olarak gözükmekte. Devşirme isimlerle bu iş yürütülemiyor. Bu bölgelere takviye yapılmalı” ifadelerini kullandı.

4-5 OYUNCU TALEBİ

Luiz Gustavo ve Jose Sosa için de ayrı bir parantez açan 60 yaşındaki hoca, “Luiz Gustavo ve Jose Sosa başta olmak üzere bazı isimlerden gerekli verim alınamadı. Takıma orta sahada savunanın önünde oyun kurabilecek bir oyuncu şart. Takıma direkt oynayabilecek 4-5 oyuncu alınırsa çok daha güçlü bir kadro yapısına ulaşılacaktır” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu