Son Dakika

Kanal İstanbul için basılan hatıra parasına da zam geldi

Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, 1 Temmuz 2021’de Kanal İstanbul Hatıra Parası’nı satışa sunmuştu. 3 bin adet basılan ve Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden satışa sunulan hatıra paraları da zamdan nasibini aldı. 300 liradan satışa sunulan hatıra paraları basım tarihi üzerinden geçen yaklaşık 9 aylık süreçte yüzde 73 zamlanarak 520 liraya ulaştı. Böylece vatandaş, Kanal İstanbul projesi daha hayata geçmeden ilk Kanal İstanbul zammını görmüş oldu.

 

“TARİHE BİR NOT DAHA DÜŞÜYORUZ” DENİLEREK SATIŞA SUNULMUŞTU

Kanal İstanbul Hatıra Parası’nın satış sayfasındaki açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tarihin seyrini değiştiren, medeniyetleri kuran, çağları açan bütün büyük adımlar bir hayalle başladı. Bizler de ülkemizin milli bağımsızlığı, ekonomisi ve istikbali için bir hayal kurduk.

Milletimize armağan ettiğimiz tüm projelerimiz de bu büyük hayalin bir parçası. Bir hayal şehir olan İstanbul’a yapılan tüm yatırımlar aynı zamanda dünyaya da hizmet ediyor.

Yüzyılın en büyük projelerinden olan, egemenliğimizin nişanelerinden biri olarak adlandırdığımız Kanal İstanbul’da Ya Allah, Bismillah diyerek ilk adımı attık. Darphanemiz tarafından basılan Kanal İstanbul özel paramızla tarihe bir not daha düşüyoruz.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu