Son Dakika

MacBook Air adını değiştiriyor

ShiftDelete’de yer alan habere göre; Apple’ın MacBook Air ve MacBook Pro serisini birbirinden ayıran en önemli farklardan bir tanesi: ekran. Şu anda satışta olan MacBook Air’in sadece 13.3 inç ekranı bulunurken, Pro’da ise boyutlar 16 inçe kadar çıkabiliyor. Bu da 13 inçten hoşlanmayanları ister istemez fazla para ödeyerek Pro almaya zorluyor.

Apple’ın cihazları hakkındaki raporlarıyla tanınan Display Supply Chain Consultants (DSCC) bu hafta, şirketin 15 inç ekrana sahip MacBook Air modeli üzerinde çalıştığını söyledi. DSCC dizüstü bilgisayarın 2023’te piyasaya çıkacağını belirtirken, aynı cihazla alakalı bir başka iddia da Ming-Chi Kuo’dan geldi.

Cihazın adı MacBook Air olmayabilir

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2023’te piyasaya süreceği 15 inç dizüstü bilgisayarla alakalı tahminlerini paylaştı. Bir aksilik yaşanmadığı takdirde cihazın 2023’ün dördüncü çeyreğinde seri üretime geçeceğini belirten Ming-Chi Kuo, bilgisayarın mevcut MacBook Air ile aynı 30W güç adaptörü kullanacağını söyledi.

Kuo ayrıca, DSCC’nin raporunda bahsedilen 15 inç MacBook Air’in 2023’te geleceği bilgisinin aksine, cihazın “Air” takısıyla çıkmayabileceğini belirtti. Bu iddia akıllara MacBook Pro ihtimalini getirse de, Ming-Chi Kuo böyle bir şey söylemiyor. Bu da “yeni bir MacBook modeli mi gelecek?” sorusunu beraberinde getiriyor.

Öte yandan 9to5Mac’in elde ettiği duyumlara göre Apple, bu yıl tanıtılması beklenen M2 çipli MacBook Pro modelinden de “Pro” takısını çıkarabilir. Tüm bu iddialar göz önünde bulundurulduğunda, MacBook serisinin büyük değişikliklere gebe olduğu anlaşılıyor.

Apple, geçmişte bazı dizüstü bilgisayarında sadece “MacBook” adını kullanmıştı. Ancak bu stratejisine son verdi ve herhangi bir takı olmadan satışa sunulan son MacBook, 2019 yılında üretimi durdurulan 12 inç modeliydi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu