Son Dakika

Meriç Köyatası ve Selçuk Geçer Nisan’da doların ne kadar olacağını açıkladı. Birlikte aynı tahmini yaptılar

Ekonomist Selçuk Geçer’in Youtube kanalına konuk olan Doğru Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, ekonomist Meriç Köyatası yine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“18 TL BANDI MAZİDE KALACAK”

Dolar kurunun Nisan’ın ilk haftasında 16 TL’ye geleceğini söyleyen Köyatası; “Ama burada durmayacak.  18 tl bandı mazide kalacak. Nisan’ın ilk haftasında ralli başlar diyorum Mayıs’ın ortasına kadar gider diyorum.” ifadelerini kullandı.

SELÇUK GEÇER VE MERİÇ KÖYATASI AYNI TAHMİNİ YAPTI

Dolar kuru için yıl sonunda 29-30 TL olacağını tahmin ettiğini söyleyen Köyatası, Selçuk Geçer’in de aynı tahmini yaptığını hatırlatarak; “Yılbaşında yaptığımız tahminlerde yılsonu dolar kuru için 29-30 TL tahminimiz vardı. Ayrı ayrı hesaplayıp aynı sonucu almıştık.” dedi…

İşte Meriç Köyatası ve Selçuk Geçer’in o açıklamaları:

“Şimdi sen geçen gün dolar kurunu önce 15.80- 16 TL’lere gelir dedin. Daha sonra bunun duracağı yer 18’ler değil 22 TL’lerdir dedin.  Sonra ben de aldım elime kağıt kalemi enflasyon rakamlarına baktım. Mart’ta dehşet bir gidişat var.

Benim bu gidişata göre Nisan’ın ilk haftasında kurda gördüğüm nokta 16 TL. Ama burada durmayacak. 18 bandı mazide kalacak. Nisan’ın ilk haftasında ralli başlar diyorum Mayıs’ın ortasına kadar gider diyorum. Yılbaşında yaptığımız tahminlerde yılsonu dolar kuru için 29-30 TL tahminimiz vardı. Ayrı ayrı hesaplayıp aynı sonucu almıştık.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu