Son Dakika

Muharrem İnce açıkladı. Ben anketleri biliyorum. Bu üç partiden az oy almam

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir dizi ziyarette bulunmak amacıyla Denizli’ye geldi. İnce, Merkezefendi ilçesindeki bir otelde toplantı düzenledi.

BAHÇELİ’YE ELEŞTİRİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partisinin grup toplantısındaki, “Eğer ‘köprüden geçmem’ diyorsanız, buyurun denize atlayıp yüze yüze karşıdan karşıya gidip gelebilirsiniz. Buna engel yoktur, buna ‘hayır’ diyen yoktur” sözlerini eleştiren Muharrem İnce şöyle devam etti:

“‘Paranız yoksa yüzerek geçin’ diyor. Sayın Bahçeli, sen nasıl bir milliyetçisin? Bahçeli bilmiyor. Sadece geçen değil, geçmeyen de ödüyor. 45 bin garanti var orada. Hayatında hiç Çanakkale’ye gitmeyen birisi de o köprü parasını ödüyor. Geçsin, geçmesin. Sayın Bahçeli köprüden geçen ödüyor, geçmeyen ödüyor. Yüzerek geçsen yine ödüyorsun. İster kelebek, ister serbest stil, ister sırt üstü yüzsün. Bunların hepsinde para ödüyorsun. Çok iyi biliyorsan istersen kurbağalama yüz. Böyle mantık olabilir mi? ‘Yüzerek geçin’ diyor lafa bak. Ey ülkücüler hala duracak mısınız o partide?”

“ANKETLERİ BİLİYORUM”

Kamuoyu anket sonuçlarını eleştiren İnce; “Allah aşkına Ahmet Davutoğlu’ndan, Temel Karamollaoğlu’ndan, Gültekin Uysal’dan daha az oy alacağımızı düşünüyor musunuz?” dedi…

İnce sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben anketleri biliyorum. Hiç umurumda değil. Allah aşkına Ahmet Davutoğlu’ndan daha az oy olacağımı düşünüyor musunuz? Temel Karamollaoğlu’ndan, Gültekin Uysal’dan daha az oy alacağımızı düşünüyor musunuz? Vicdanınıza sorun. Sokakta bir kişi daha az alacak derse, sizin dediklerinizi kabul edeceğim. Anketler kamuoyunu etkilemek için ortaya atılmış işler. Kamuoyunun nabzını yansıtmıyor. Tıpkı Ecevit gibi ilerliyoruz. Ecevit iki kez başbakan oldu. Ecevit’e bölücü diyenler bir kez bile başbakan olamadı”

‘HATAY’DA BİR BEKA SORUNU VAR’

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın kentteki Suriyeliler hakkında yaptığı açıklamaya da değinen İnce, “Hatay Belediye Başkanı’na katılıyorum. Orada bir beka sorunu var. Bunu söylemek faşistlik değildir. Dünyanın hiçbir ülkesinde 5,5 milyon göçmen mülteci, sığınmacı olmaz. Misafirlik de bir yere kadar. Hatay’da, Kilis’te Suriyeli sayısı fazlaysa problem kapıda demektir. Afganistan’dan kafileler halinde 20-25 yaşlarında ayağında spor ayakkabılarla her gün Van’da sınırdan içeri giriyorlar. Karısını, anasını, kız kardeşini orada bırakmış Türkiye’ye kaçıyor. Bundan ne hayır gelir? Kimse kusura bakmasın. Savaşsana kardeşim, uğraşsana” ifadelerini kullandı. (DHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu