Son Dakika

Rusya’da olsa bu çanta bulunmazdı! İçinde servet değerinde para ve değerli eşyalar vardı…

Olay, akşam saatlerinde, Kepiz ilçesi Altınova Bulvarı’nda meydana geldi. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gürsu-Varsak hattında çalışan otobüse, Konyaaltı Hurma Mahallesi’nden 6 arkadaşı ile binen Rus Viktor Polovinko, Altınova Mahallesi’ndeki AVM yakınında indi. Viktor Polovinko; içinde 8 bin dolar, dizüstü bilgisayar, kulaklık, akıllı saat ve pasaportlarının bulunduğu çantayı otobüste unuttuğunu fark etti.

POLİSTEN YARDIM İSTEDİ

Yakındaki polis merkezine giden Polovinko, yardım istedi. İhbarla harekete geçen polis de Polovinko’nun bindiği otobüsü belirleyip, şoför İsmail Biçer’e ulaştı. Biçer, kendisine gelen telefondan sonra unutulduğunu fark ettiği çantayı yanına aldı. Biçer, çantayı depolama durağında kendisini bekleyen polis ekiplerine teslim etti. Sayılan para tutanak karşılığında teslim alınırken, çantanın bulunduğu haberini alan Polovinko ile arkadaşları başka otobüsle Varsak’ta otobüs durağına geldi. Burada sayılan 8 bin dolar ve diğer eşyalar turiste teslim edildi.

“ÇANTAMA KAVUŞACAĞIMI TAHMİN ETMİYORDUM”

Viktor Polovinko, “Çantama kavuşacağımı tahmin etmiyordum. Çok hızlı çalıştılar. Kısa sürede çantama kavuştum. Polise ve otobüs sürücüsüne çok teşekkür ediyorum. Rusya’da bu çanta bulunmazdı” dedi.

“1 LİRA DA OLSA 1 MİLYON DA OLSA FARK ETMEZ”

Otobüs şoförü İsmail Biçer de akşam saatlerinde turistlerin araca bindiğini belirterek, “Seferimin sonuna doğru üstlerim tarafından arandım. Ben de çantayı alarak güvenli bir yere koydum. Daha sonra polise ve belediye görevlilerine teslim ettim. Biz Antalya ulaşım olarak 1 lira da olsa 1 milyon da olsa miktar fark etmeksizin sahiplerine teslim ediyoruz. Bu konuda hassas davranıyoruz” diye konuştu.

 

(Kaynak: DHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu