Son Dakika

Sedyede yatan hasmının kafasına sıktı ‘Tüm yaralıları bırak Sadece babamla ilgilen’ diyerek Doktoru tehdit etti

Olay, saat 04.30 sıralarında Karakaya Mahallesi, Konya Caddesi’ndeki bir eğlence mekanında meydana geldi. Burada karşılaşan 2 grup, iddiaya göre borç meselesi nedeniyle tartıştı. Daha sonra mekandan çıkan 2 grup, tartışmalarını dışarıda sürdürdü. Çıkan silahlı kavgada Şakir Öcal, Kerim Turhan, Musa Akdoğan, Fazlı Ş., Şakir Ç. ve K.Y. yaralandı. İhbarla gelen sağlık ekipleri, yaralıları hastaneye kaldırdı.

‘TÜM YARALILARI BIRAK, BABAMLA İLGİLEN’

Olayın ardından babası Kerim Turhan’ın kaldırıldığı hastaneye giden Nurettin Turhan, önce babasını vuran Şakir Öcal’ı öldürdü, ardından havaya ateş açtı. Bir doktorun başına da silah dayayan Nurettin Turhan “Tüm yaralıları bırak. Sadece babamla ilgilen” diyerek tehdit etti. Polisin müdahalesi ile doktor kurtarılırken, silahlı saldırgan gözaltına aldı.

Diğer yandan silahlı kavgada yaralanan Kerim Turhan ile Musa Akdoğan, sevk edildikleri Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde hayatını kaybetti. Tedavilerinin ardından taburcu olan Fazlı Ş., Şakir Ç. ve K.Y.  ise gözaltına alındı. Olay ile ilgili 2 adet tabanca, 1 adet pompalı tüfek ile çok sayıda boş ve dolu kovan da ele geçirildi. Soruşturma sürüyor. 

SİLAHLA TEHDİT EDİLEN DOKTOR, YARALININ DURAN KALBİNİ ÇALIŞTIRMIŞ 

Konya’nın Kadınhanı ilçesindeki eğlence merkezinde iki grup arasında çıkan çatışmada şüphelilerden Nurettin Turhan’ın, acil servis doktoru Furkan Berktaş’a “Tüm yaralıları bırak. Sadece babamla ilgilen” diyerek silahla tehdit etmesinin ayrıntıları ortaya çıktı. 

Nurettin Turhan’ın, silahlı kavgada yaralanan babası Kerim Turhan’ı araçla Kadınhanı Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirdikten sonra acil servise girip, önce babasını vurduğunu iddia ettiği sedyede yatan yaralılardan Şakir Öcal’ın başına 2 el ateş ettiği öğrenildi. Ardından da acil servis doktoru Furkan Berktaş’ın başına tabancayı doğrulttuğu ortaya çıktı.

Bu sırada 1,5 yıllık doktorun eliyle müdahale edip, tabancayı yere doğru indirmek istediği, ateş alan silahtan çıkan merminin Berktaş’ın dizini sıyırıp geçtiği bunun üzerine de yakındaki odaya girip saklanmak istediği öğrenildi. Bu sırada peşinden gelen Turhan’ın, kapıyı teklemeyle açıp içeri girdiği, tabancayı yine Berktaş’a doğrultarak “Tüm yaralıları bırak. Sadece babamla ilgilen” diye tehdit edip, odadan çıkardığı belirtildi. Bu sırada araçta bulunan Turhan’ın babası Kerim Turhan’ın acil servise alındığı, Berktaş’ın da Turhan’ı entübe edip, duran kalbini çalıştırdığı, hayati tehlikesi bulunduğu için Konya’ya sevk edilmek üzere ambulansa taşıdığı ortaya çıktı.

Bu sırada Nurettin Turhan da polis tarafından gözaltına alındı. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülen Kerim Turhan, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. 

Kerim Turhan ve Musa Akdoğan’ın cenazeleri Kadınhanı’nda, Şakir Öcal’ın cenazesi de Konya kent merkezinde toprağa verildi.

Doktoru tehdit eden Nurettin Turhan

Ölen baba Kerim Turhan

Ölenlerden Musa Akdoğan

Ölenlerden Şakir Öcal

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu