Son Dakika

Selçuk Yöntem’den Kenan Işık itirafı

İstanbul’un bir yakasından diğer yakasına giderken gerçekleşen Vapurda Çay Simit Sohbet programına her hafta iş ve sanat dünyasının ünlü isimleri konuk oluyor. Ömer Öztürk’ün bu haftaki konuğu usta oyuncu Selçuk Yöntem olacak. Programda Yöntem, bilinmeyen yönlerini samimi bir dil ile izleyenlere anlatıyor. 

“Kim Milyoner Olmak İster’i Kenan Işık’tan başkası sunamaz diyordum’’

Usta oyuncu samimi açıklamalarda bulundu. Selçuk Yöntem, sunuculuğunu yaptığı program için bir başka usta oyuncu Kenan Işık’ı izlediği zamanları anlattı: “Ben seyrederken Kenan Işık’tan başkası sunamaz diyordum” dedi. Yöntem, sağlık problemi nedeniyle ekranlardan uzak kalan Kenan Işık ile ilgili şöyle konuştu:  “Asıl unutulmaz olan, Kenan Işık o kadar güzel sunuyordu ki, seyrederken bunu ondan başka kimse sunamaz diye düşünüyordum. Kendim sunsam nasıl sunarım diye bile aklıma gelmiyordu. Biz Kenan ile aynı ekoldeyiz devlet tiyatrosundan. Ben onun üslubunu ve aynı ekolden gelmemizin dengesini tutturmam gerekiyordu. Farklı bir üslup ile sunmak yarışmayı zedeleyebilirdi. Son durumu ile ilgili bilgim yok fakat durumu stabil diye biliyorum. Hayat mucizeler ile doludur.”

“Yalıda dizi çektiğim için yalı yaşamı beni etkilemiyor”

Birçok izleyicinin hatırladığı dizideki rolü kadar mekanlar da dikkat çekmişti. Yöntem, “Beni yalı görsel olarak çok etkiliyor ama yaşam olarak pek etkilemiyor” dedi ve şöyle devam etti:  “Çünkü yalılarda dizi, film çektim. Eskiden, gürültülü ortam olmadan olsaydı yalıda yaşamak çok keyifli olabilirdi. Ama yalıda oturmanın gürültü ile nasıl özdeşleştiğini gördüm. Bu beni hiç mutlu etmedi.” 

“O telefonu beklediğim zamanın zorluğunu anlatamam’’ 

Selçuk Yöntem, konservatuvar sınav sonuçları ile ilgili bir de anısını paylaştı: “Ben konservatuar sınavına girerken çok önemi bir telefon bekliyordum. O telefonu beklediğim zamanın zorluğunu anlatamam. Hep sonuçlanması gereken şeylerin, başlangıçların olduğu yerde gelecek olan haberlerin beklentisi insanı o dakikaları geçilmez bir sıkıntıya sokar. Bazen de hiç beklemediğiniz anda çok güzel bir telefon gelir.”

“İnternet genç jenerasyonun kitap alma zevkini yok etti’’ 

Programda kitap tutkusundan bahseden Yöntem, genç jenerason ile farklı noktalara da değindi: ”İnternet genç jenerasyonun kitap alma zevkini yok etti. Çağımızın bazı gerçekleri kolaycılığa kaçırıyor. Herkes kendi jenerasyonun çok önemli olduğunu söyleyebilir ama tartışmasız bizim jenerasyon farklı bu konularda.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu