Son Dakika

Taksi ücretlerine ikinci zam

Milli Gazete’nin haberine göre, akaryakıt fiyatları zamları İzmir’de taksi ücretlerine de yansıdı. Son olarak aralık ayında zamlanan taksi fiyatları, kilometre başına yüzde 63, indi bindide yüzde 53, taksimetre açılış fiyatı ise yüzde 66 oranında yeniden zamlandı. Buna göre taksimetre açılış 4.50 TL’den 7.5 TL’ye, kilometre başına ücret ise 5.50 TL’den 9 TL’ye yükseldi. İndi bindi ise 13 TL’den 20 TL’ye çıktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), taksi esnafından gelen talepler üzerine biniş ücretlerini son 3 ayda ikinci kez artırdı.
Son olarak aralık ayında zamlanan ücretler 24 Mart’tan (yarından) itibaren geçerli olacak şekilde taksimetre açılış ücreti 4.50 TL’den 7.5 TL’ye, kilometre başına ücret ise 5.50 TL’den 9 TL’ye yükseldi. İndi bindi ücreti ise 13 TL’den 20 TL’ye çıktı. Buna göre zam oranları taksimetre açılışta yüzde 66, indi bindide yüzde 53, kilometre başına ise yüzde 63 arttı.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, “UKOME’nin taksimetre zam kararı imzadan çıkmıştır. Buna göre taksimetre ayarı 24.3.2022 Perşembe sabahı saat 08.00 de Çınarlı eski muayene istasyonunda yapılacaktır. Esnafımıza hayırlı olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu