Son Dakika

Tansu Çiller hangi ittifaka katılacak. Eski İstihbarat Daire Başkanı’ndan bomba kulis haberi. Anlaştığı partiler belli oldu

Orakoğlu yazısında, “Çiller yeni bir parti kurmayacak, 2020 yılında kurulan Bizim Parti’nin ismi değiştirilecek. Partinin yeni yüzü için Demirel’in 12 Eylül sonrası kurdurduğu, darbecilerce yasaklanan ‘Büyük Türkiye Partisi’ ismi üzerinde karar kılınmış.

Düğmeye basılırsa hemen kongresi yapılacak. Adı, tüzüğü ve yöneticileri değişecek. Şu anda eski DYP’li isimlerle veya başka partilerde görev almış siyasetçilerle Çiller’in ekibine katılım için görüşmeler sürüyor.

Olağanüstü kurultayla genel başkan olmayı hedefleyen Çiller’in Yeniden Refah Partisi ile de ittifak kurmayı düşündüğü aktarıldı. YRP ile kurulması düşünülen ittifaka “Anadolu İttifakı” adının verileceği öne sürüldü.

Çiller önümüzdeki seçimlerde Millet İttifakı’na karşı Fatih Erbakan’ın Genel Başkan olduğu Yeniden Refah Partisi ile ittifak yaparak ANADOLU İTTİFAKI olarak Cumhur İttifakı’na destek verecek. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun.” ifadesini kullandı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu