Son Dakika

Ticaret Bakanlığı şeker fabrikalarına inceleme başlattı

Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre şeker fabrikalarına inceleme başlatıldı.

Bakanlık açıklamasında, “Vatandaşlarımızın temel gıda ürünleri arasında yer alan şekerde adil rekabeti bozan faaliyetler olduğuna dair son dönemde kamuoyuna yansıyan hususlar işleme alınarak, şeker fabrikaları nezdinde Bakanlığımız tarafından incelemeler yapılmaktadır” denildi.

YENİÇAĞ TV’DE GÜNDEME GETİRİLMİŞTİ

Kazançlı Haber Tv’de yayınlanan Selcan Taşçı ile Her Şey yayınında İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk şekerle ilgili krizi gündeme getirmişti.

Rusya Ukrayna savaşının etkisiyle fiyatları tavan yapan ayçiçek yağından sonra Türkiye’yi şeker krizinin gündeme geleceğini değerlendirmişti.

TORBA ŞEKERİN FİYATI 800 LİRAYA KADAR YÜKSELDİ

Özellikle gıda sanayicisinin kullandığı şekerin fiyatı üç kat arttı. Geçen yıl 50 kg’lık 1 torba toz şeker 200 liradan satılırken, 2022 başında 455 TL’ye çıktı. Geçen hafta ise özel fabrikalarda 600 lira olan torba şekerin fiyatı 800 liraya kadar yükseldi.

48 TON ŞEKER DEPODA BULUNMUŞTU

Diğer yandan geçtiğimiz aylarda Mersin’in merkez Akdeniz ilçe sınırları içerisinde yer alan bir zincir marketin deposunda yapılan denetimde, satışa hazır halde stoklanmış 48 ton toz şeker ele geçirilmişti. Market hakkında stokçuluk ve haksız kazançtan dolayı tutanak tutulmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu