Son Dakika

Tümer Metin’den Portekiz – Türkiye maçı sonrası canlı yayında itiraf! İnsanın içini acıtan detayı açıkladı

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turu yarı finalinde Portekiz’e 3-1 mağlup olan Türkiye, Dünya Kupası’na katılma şansını kaybetti.

İlk yarıyı Portekiz Otavio ve Jota’nın golleriyle 2-0 önde kapattı. Milli takım Burak Yılmaz ile 65’te farkı 1’e indirdi. 90+4. dakikada Nunes’in attığı gol maçın sonucunu belirledi.

Tümer Metin, Tivibuspor’da Milli Takımımızın Portekiz’e 3-1 yenilerek elendiği karşılaşmayı değerlendirdi.

“İNSANIN İÇİNİ ACITIYOR”

Metin, “Maçtan önce kamuoyunda favori Portekiz’ken olabilir ama bu şekilde kaybetmek, öbür tarafta da Kuzey Makedonya kazanmışken ister istemez insanın içini acıtıyor. Momentumu eline geçirdiğin anda Enes’in penaltı çıkardığı, Burak Yılmaz’ın kaçırdığı penaltı oldu.” dedi.

İŞTE TÜMER’İN DEĞERLENDİRMELERİ:

“10 senedir yorumladığım tüm maçlardan sonra sonuçtan bağımsız, temsil nedeniyle teşekkür ederek başlarım. Kalın kalın altını çize çize mücadele için teşekkür ederim, çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Bir ton hikayesi var maçın. Öncelikle başka bir ilk yarı, iyi başlamadık.”

“Portekiz’in düştüğü anda momentumu ele geçirdik. Cengiz’in pası var. Enes’i geç aldı oyuna, eleştireceğimiz yerler var. Kadro tercihinde konuşacaklarımız var. Oyunun dalgalandığı anlar var. Bu şekilde elimizden gidiyor oluşu üzücü. Yoksa Portekiz’e yenilebilirsin, elenebilirsin”

“UFAK DETAYLAR BELİRLEYİCİ OLUYOR”

“Bu kadar kafa yorulmuş, emek sarf edilmiş ve oyunun iyi oynadığımız bölümleri de var, doğaçlama ile geçirdiğimiz bölümleri de var. Maça geç girişimiz ve silkelenip dönüşümüz var. Portekiz dakika dakika oyundan düştü, o dakikalarda ayakta kalabildik, gençliğimiz bunu sağladı. Ufak detaylar böyle maçların belirleyicisi oluyor.”

“HERKES YORUMLARINA AYNI YERDEN BAŞLIYOR”

“Her Avrupa kupası veya Milli Takım maçında yorum yapan herkes yorumlarına aynı yerden başlıyor. İstediğimiz veya beklediğimiz şekilde o semalarda boy gösterebilir mi? diye. Hüsranla biten akşamlarda da Avrupa ile aramızdaki makasın çok açıldığını, artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini falan konuşuyoruz. Bu tür maçlar detaylarla oynanır diyoruz.

“FİNALİ YAPAMADIK”

“Bu tür maçlarda 1 maçlık planınız olur, Kuntz’un da planını anladık. Kuntz maçın içinde kalmak istemiş. Maçın başında kalamadık. Portekiz yorulmadan önce kalamadık, tempo olarak karşılık veremedik. Oyunun ilk yarısında biraz önde basıp yakaladığımız pozisyonlar var ama finali yapamadık.

“Yusuf ve Abdülkadir oralardan ekmek çıkarıyordu acaba olsalar mı diye düşünüyorum. Enes’in Getafe’de gösterdiği performans oralarda işe yarayabilir miydi diye de düşünüyorum. Oynayan oynamayan üzerinden çok fazla maçı değerlendiren bir yorumcu değilimdir. İlk yarıda 3-4 tane yakaladıklarımızda bu düşünceye itiyor beni durum”

“Disiplinden uzaklaşmadan 2-0’dan sonra, ruhumuzda olan isyanı bir şekilde gösterdik, bu da iyi bir şey.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu