Son Dakika

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yeni havalimanının ayrıntılarını TV100’ün canlı yayınında açıkladı

Yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak olan Yeni Tokat Havalimanında incelemede bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TV100 ekranlarında yeni havalimanı hakkında bilgiler verdi.

AKP 26. Dönem Milletvekili Mehmet Metiner, Hukukçu Ertuğrul Akar, Korkusuz Gazetesi Yazarları Barış Yarkadaş ve Gürkan Hacır’ın Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programına konuk olduğu programa canlı yayın bağlanan Karaismailoğlu, son bilgileri aktardı.

Karaismailoğlu, 2003 yılında 34 milyon olan yolcu sayısının toplamda 128 milyona yükseldiğinin altını çizerek, “Uçuş ağımız, 2022 yılı Şubat ayı sonu itibarıyla 129 ülkede 337 noktaya ulaştı. En büyük ve önemli havacılık yatırımımız olan İstanbul Havalimanı ile birlikte bugün ülkemiz, dünyanın en büyük küresel transit merkezlerinden biridir. 2003 yılında 34 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2019 yılında yüzde 507 artış göstererek 210 milyona ulaşmıştı.” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, 45 metre genişliğinde 2 bin 700 metre uzunluğunda pisti bulunan havalimanının 550 milyon TL’ye mal edildiğini söylerken, yeni havalimanın Tokat halkına hayırlı olmasını diledi.

Karaismailoğlu ayrıca bu hizmet ile havalimanı çevresinin de hareketleneceğini, yatırımdan, istihdama birçok şeyin de gelişeceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu