Son Dakika

Youtube televizyonu unutturacak karar aldı

ShiftDelete’den alınan bilgilere göre; YouTube, yaptığı bir duyuruda reklamlı ücretsiz TV programları ABD’li kullanıcılara sunduğunu söyledi. Bununla birlikte pek çok TV programı kitaplıkta yer aldı. Eklenen programlar arasında Hell’s Kitchen, Andromeda, Heartland ve Unsolved Mysteries gibi TV şovları yer alıyor. Şirket, görüntüleme deneyiminin ‘yepyeni akıcı navigasyon‘ içerdiğini söylüyor.

Platform, mevcut olan 1.500 filme ek olarak yaklaşık 4 bin ücretsiz TV bölümü sunacak. Bunun yanı sıra kitaplıktaki birçok bölüm 5.1 ses desteğine ve 1080p görüntüleme seçeneğine sahip olacak.

Şirket, yeni hizmetiyle diğer platformlara rakip olacak

YouTube’un bu hizmeti onu, Peacock, Disney+ ve Tubi gibi reklam destekli TV ve akış hizmetleriyle rekabete sokacak. Şirket, eklediği ücretsiz TV programlarıyla, ABD’li kullanıcıları platformuna bağlı tutmayı umuyor. Birden fazla dizinin çoğu bölümüne sahip olmak aynı zamanda kullanıcıların Netflix gibi diğer platformlara gitmesinin de önüne geçecek.

Geçen yıla kadar YouTube, YouTube Originals aracılığıyla içerik boşluklarını doldurmaya çalışıyordu. Ancak 2022’nin başlarında bu amaçlarından vazgeçtiğini duyurdu. Platform özellikle Cobra Kai gibi şovlarıyla başarı elde etti, ancak Amazon Prime ve Netflix gibi hizmetler için bir tehdit oluşturmadı. Tüm bunlara rağmen YouTube’un son hamlesinden beklentiler oldukça büyük.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu